Ipak, na nova uzbuđenja smo morali čekati sve do finiša poluvremena, kada šut Benzeme u 40. minuti brani Neuer, a odmah u narednom napadu Bayerna, Gomez je bio u velikoj prilici, dobro je  šutirao, a Casillas maestralno ispod prečke izvadio loptu, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću Bavarca.

Kako prenosi SCSport, već na otvaranju drugog poluvremena, u 54. minuti, Real je stigao do izjednačenja. Ronaldo se našao sam ispred Neuera, slabo šutirao, ali je odbrana Bayerna smušeno reagovala, lopta je došla ponovo do Ronalda koji je uposlio usamljenog Oezila, za poravnaje rezultata.

U nastavku utakmice, igralo se uglavnom na sredini terena, bez pravih prilika, dok su treneri obje ekipe pokušali izmjenama promjeniti tok igre.

U 70. minuti Gomez je imao veliku šansu da Bayern dovede u novo vodstvo, ali je sa svega nekoliko metara šutirao preko gola.

I kada se činilo da će meč završiti bez pobjednika, Lahm je u 90. minuti odlično prošao, ubacio za Gomeza, koji je konačno pogodio za 2:1 i veliku pobjedu Bavarca pred revanš u Madridu.