Gugl na svakih 25 sekundi dobije novu prijavu za posao, a kako procjenjuju trenutno je na čekanju preko 40.000 prijava za stažiranje.
Sa dva zatvorena bazena, arkadnim video-igrama, besplatnom gurmanskom hranom u ponudi, nije teško vidjeti zaštpo je posao u Guglu toliko tražen.
Kao što možete vidjeti na fotografijama, raditi za jednu od najvećih korporacija današnjice nije samo težak posao bez zadovoljstva.
Besplatna gurmanska hrana služi se tri puta dnevno, a ako to nije dovoljno, električni mini skuteri pomažu radnicima da se brže kreću u Guglpleksu – Gugle poslovnici koja se sastoji od više zgrada, smještenoj južno od San Franciska.
Masaže i teretane pomažu radnicima da budu relaksirani i zdravi, dok je pravilo oblačenja jednostavno, farmerice, majice, trenerke, šta više volite.
Čudno je da je Gugl bio tek na šestom mjestu „Forbsove“ liste „Najboljih 25 mjesta za rad“. Novinar „Fortun Magazina“ Adam Lešinski rekao je za SNN da je gotovo nemoguće naći privilegiju koju Gugl ne nudi svojim zaposlenima.
To je mjesto gdje idete na posao, ali idete i da se zabavite. Pored već navedenih privilegija, možete pronaći i frizera, hemijsko čišćenje, vrtić, auto servis i pet ljekara specijalista i sve to besplatno.
Zaposleni mogu čak povesti i svoje ljubimce na posao, pod uslovom da ih drže u svojim kancelarijama.
Svi puno rade, ali sve svi i puno zabavljaju, a najbitnije je da su svi srećni.
Džon Dikmen, Guglov globalni menadžer za hranu, rekao je da ga sve to podsjeća na fakultetsku atmosferu.
– Veoma je opuštajuće. Sve je u zabavljanju. Guglersi su radoznali, kreativni i veoma pametni i inovativni ljudi – rekao je Laslo Upbok, zaposleni u Guglovim ljudskim resursima.
Ako želite da radite, nemoguće je zamisliti uzbudljivije mjesto od ovog. Leri Pejdž i Sergej Brin osnovali su Gugl septembra 1998 godine. Od tada kompanija vrijedna 54 milijarde dolara, porasla je na više od 30.000 zaposlenih širom svijeta.
[youtube]jH-4Rgx8HYI[/youtube]