U Prizrenu sinoć završen tradicionalni Ramazanski turnir “Ramazaniada” u malom fudbalu! (FOTO)

Sinoć je na terenu poznatog fudbalskog balona ,,ANDRA“ u Prizrenu, pred velikim broj ljubitelja malog fudbala odigrana sama završnica ovogodišnjeg tradicionalnog Ramazanskog fudbalskog turnira pod nazivom ,,Ramazaniada“ u organizaciji NVO ,,Arasta“ iz Prizrena čiji je nagradni fond išao u humanitarne svrhe.

Inače, ovogodišnje izdanje 11-tog po redu turnira u malom fudbalu u povodu mjeseca Ramazana počeo je prije nedjelju dana, prijavilo se kao i ranijih godina 24 ekipa koje su uplatile po 60 eura za učešće na turniru. Igralo se eliminacionim sistemom gdje su se utakmice igrale u noćnom terminu od 22h pa do 2h ujutru koje je pratio veliki broj gledalaca. Sav prihod koji je sakupljen od svih ekipa uplaćen na žiro-račun socijalno ugroženih i siromašnih porodica, kao i jetima koji žive u regionu Prizrena.

Što se tiče same završnice turnira sinoć su se od 23h sastale ekipe ,,Arbana“ i ekipa ,,Lidhja e Prizrenit“ u borbi za treće mjesto u kojoj je pobjedila prvoplasirana ekipa sa 3:1, dok su se sat kasnije sastali finalisti, ekipe restoran “GETI” i ekipa ,,MAD-MIRI“ pobjeda prvopomenute ekipe sa 5:2.

Statistika finalnog meča koje su sudile profesionalne fudbalske sudije kao uostalom i sve utakmice na turniru i koje su sudile na vrlo visokom profesionalnom nivou…

Statistika meča:

Fudbalski balon ANDRA, gledalaca oko 1000, sudije: Qenan Haskuka, Bashkim Mallaku.
Restoran GETI-MAD-MIRI 5:2;
Restoran GETI: D.Gashi, Q.Gashi, Fetahu, Devolli, M.Mazreku, I.Mazreku, Ulaj.
MAD-MIRI: Thaqi, M.Mejzini, Ibrahimi, R.Mejzini, Skeraj, Nishori, Mejdi, Hoxha, Ibrahimi.
Strijelci: Restoran GETI: Devolli 2,I.Mazreku 2, Uljaj;
MAD-MIRI: Nishori, Hoxha.

Dakle, finalna utakmica je, zbog velikog značaja, odigrana u grču jer su obje ekipe imale veoma dobre fudbalere u svojim redovima, po par profesionalnih igrača ali i reprezentativce Kosova u futsalu i to  u redovima ekipe ,,MAD-MIRI“  koji su dali veći kvalitet i turniru ali i finalnoj utakmici koju je posmatralo oko hiljadu ljubitelja malog fudbala iz Prizrena i okoline.

Naime, bilo je to pravo finale na kojoj je viđen atomski fudbal, sa jedne strane profesionalni igrači FK ,,Lirije, sa druge reprezentativci Kosova u futsalu, tj. malom fudbalu. I dok je utakmica tek počinjala igrača pobjedničke ekipe na brzinu, rekl bi se i na iznenađenmje su poveli sa 3:0 već u prvih desetak minuta igre jer su igrači protivničke ekipa mnogo kombinirali pred svojim golom, reklo bi se bespotrebno. Nakon toga oni su krenuli na sve ili ništa i primili i četvri gol pa je poluvreme završeno sa visokih 4:0 u korist ekipe restoran “GETI” te se već tada mislilo da je sve završeno.

U drugom poluvremene druga slika na terenu. Nošeni navijanjem svojih navijača ali i čitavim stadionom, reklo bi se, ekipa ,,MAD-MIRI“ kreće na sve ili ništa i postiže lagano dva gola te je u jednom trenutku bilo 4:2 i nekakva nada da se može do pobjede. No, bilo je i stativa i dvije pogođene prečke no lopta, faktički, nije htjela u gol. To su iskoristili igrači pobjedničke ekipe i postigli gol u posljednjem minutu za konačnih 5:2. S obzirom da je fizička sprema ali i individualni fudbalski kvalitet došao do izražaja da je ostalo bar još desetak minuta (igralo se u finalu 2×30 minuta), ko zna šta bi bilo. Ovako je bilo zasluženih 5:2 za ekipu restoran “GETI” i zasluženi i veliki aplauzi za igrače obe ekipe.

Potrebno je istaći da su i druge profi-sudije sudile  neke utakmice na turniru te su i oni dobili zahvalnice od organizatora turnira a to su Mirsad Qehaja i Artan Hoxha. Nakon, reklo bi se, sasvim zaslužene pobjede ekipe restorana “GETI” za sve tri prvoplasirane ekipe, kao i za pojedince, pripremljene su skromne nagrade u vidu zahvalnica i pehara koji su prisutni ispratili velikim aplauzima pa je tako spuštena zavjesa na ovogodišnje izdanje poznatog i popularnog fudbalskog turnira u povodu mjeseca Ramazana pod nazivom ,,Ramazaniada“ iz kojeg se svake godine izraste neki mladi fudbalski talenat koji potom nastavlja karijeru u lokalnom fudbalskom super-ligašu FK ,,LIRIA“, a sve u organizaciji NVO ,,Arasta“. Posebno se mora istaći da su na turniru učestvovale i dvije bošnjačke ekipe, što ranijih godina nije bilo slučaj, što je za svaku pohvalu i to ekipe iz sela Planjana i Mušnikova koje su ispale u ranoj fazi takmičenja.

Inače, finalnu utakmicu direktno su prenosile lokalne tv i radio-stanice. Bio je to, narodski rečeno, sjajni uvod u još poznatiji i popularniji fudbalski turnir koji je upravo počeo u prigradskom naselju Ljubižda pod nazivom ,,Ekrem Rexha-komandant Drini“ na kome su se, takođe prijavile mnoge poznate ekipe u malom fudbalu, bilo iz Prizrena ili drugih gradova na Kosovu i koji će trajati narednih desetak dana.