Advokat Cihat Gokdemir, koji je u 2011 počeo postupak protiv gradskih vlasti sa zahtjevom da se neboderi sruše, nakon odluke Državnog vijeća, rekao je da općina Zeytinburnu mora nebodere da sruši što je prije moguće, jer nema pravnih sredstava kojima bi to mogli spriječiti, izvještava turski list na engleskom Zaman.
Izgradnja nebodera je izazvala zgražanje javnosti i oštre kritike: aktivisti i intelektualci su ljuti što visoke zgrade prikrivaju prekrasan pogled na grad, kojeg ukrašava čudnovata kulisa, koja se sastoji od Aja Sofije, Topkapi palače i Plave džamije.
Brzorastuće nebodere u turskoj metropoli je kritkovao i novoizabrani predsjednik Turske Tayyip Erdogan. Vlasniku nebodera u Zeytinburnuju, Mesutu Topraku, Erdogan je prije nekoliko godina rekao da ograniči njihovu izgradnju. “Mislio sam da će prestati, ali to se nije dogodilo. To mi je slomilo srce, ja ne razgovaram s njim više”, rekao je Erdogan i upozorio na neplaniranu i neprimjerenu urbanizaciju.
Stari dio grada je zbog zanemarivanja bio gotovo stavljen na UNESCO-ov sramotni popis ugrožene baštine, što je u posljednjem trenutku spriječila turska vlada mobiliziiranjem na obnovi i zaštiti džamija, zajedno s ulicama i slavnim drvenim zgradama od kojih se sastoji stari grad. Od 1985. uvršten je u UNESCO-ovu kulturnu baštinu.