U intervjuu za ovaj list navodi i da još nije čuo da će Vučić tokom svoje posjete Sjeveru Kosova da „predloži nešto u tom pravcu“.
„Kosovo će očuvati multietnički duh. Ali moramo da radimo na rešavanju animoziteta koji postoji 200 godina. Ne smijemo da budemo taoci granica uspostavljenih tokom Titove Jugoslavije. Jugoslavija više ne postoji. Kosovo ima dobrosusjedske odnose sa svim susjedima, Makedonijom, Crnom Gorom i Albanijom. Zbog toga niko ne bi trebalo da se osjeća ugroženim mogućim sporazumom između Kosova i Srbije,“ kazao je dalje, odgovarajući na pitanje šta očekuje od Vučićeve posjete Sjeveru Kosova.
Govoreći o tome da li Srbija, ako dođe do sporazuma između Beograda i Prištine, mora eksplicitno da prizna Kosovo kao nezavisnu državu, Thaçi je naveo da svaki sporazum ima samo jedan smisao – da dođe do bilateralnog priznanja, a da Kosovo postane punopravni član međunarodne zajednice i Ujedinjenih nacija.
Novinar Standarda takođe je pitao Thaçija – „trebalo bi da su pregovori već dobro napredovali, trebalo bi da ste već razgovarali sa srbijanskim predsjednikom Vučićem o vrlo konkretnim planovima za teritorijalnu razmjenu. Koji procenat sporazuma ste već postigli?“
„Prošlo je pet ili šest godina od kada smo započeli ovaj dijalog sa Srbijom. Sada smo ušli u završnu fazu ovih razgovora. Do sada smo razgovarali samo o procesu, ali ne o detaljima. Ideja korekcije granica je moja. I ideja o uključivanju Preševske doline i susjednih albanskih zajednica Bujanovca i Medveda je i moja i nije bila predmet pregovora sa predsjednikom Vučićem. Ali o tome ćemo da pričamo. Želim da postupim racionalno. Postoje velike razlike, ali jedini način je nastaviti ovaj dijalog. Bez međusobnog dogovora otežavamo putu ka EU,“ odgovorio je Thaçi.