U periodu od 25. jula do 23. septembra 2011. godine, indijska država Kerala je bila natopljena bizarnom crvenom kišom koja nije viđena nigdje prije. Jeffrey Lewis, fizičar sa prebivalištem u Kerali, je analizirao kapljice kiše i očekivao je da će čudna boja biti rezultat čestica prašine, ali to nije bio slučaj.
“Čestice prašine nemaju nepravilan oblik, kao što je u ovom slučaju. One nisu ovako transparentne”, rekao je Lewis.Lewis je primijetio nešto drugo kada je analizirao tamno crvenu boju kapljica pod mikroskopom. Po njegovom mišljenju, čestice su bile žive i samo površinski su djelovale slične krvnim ćelijama.
Zvanična izjava Centra za istraživanje Zemlje je da je krvava kiša posljedica meteora koji je eksplodirao i pao na Zemlju u ovoj oblasti, sedam dana prije prvog pljuska.
Nakon zajedničkog rada Tropske botaničke bašte i Istraživačkog instituta, promijenili su zvanično saopštenje da je krvava kiša ustvari bakterija spora. Istraživači iz laboratorije u Šri Lanci su pronašli nešto još šokantnije. Iako su ćelije spora replike, u njima nije nađen ni jedan trag DNK.
Lewis je nakon dugih analiza došao do zaključka da su se spore nalazile na meteoru, koji je eksplodirao u toj oblasti prije početka oluja.