Čak 67 dana hodao je s metalnom rastezaljkom u trbušnoj šupljini koju su liječnici zaboravili izvaditi, govori shrvana Irena Čičak (32).
Zbog ljekarske pogreške Omer Sušić (55) ostao je bez dijela želuca koji su mu morali odstraniti, debelog crijeva i mokraćnog mjehura. U sisačkoj bolnici je završio nakon što je u januaru kamion naletio na njegov kran dok je postavljao reklamne plakate u Kutini.
Imao je puknuće ošita, teški potres mozga, unutarnje krvarenje glave i puknuće zdjelične kosti. Nakon operacije ljekar je, tvrdi Irena, rekao kako joj je otac stabilno.
– Dobio je gomilu lijekova za smirenje i spavanje, a nakon 20 dana otpušten je iz bolnice na kućnu njegu. Svakoga dana žalio se da ga bole glava, ruka i trbuh, a iz sedmice u sedmicu bolovi su bili sve jači. Počeli su i problemi s mokrenjem.
Mjesec dana od operacije koja je bila 16. januara, na prvoj kontroli, traumatolog mu je opipao trbuh te rekao da su bolovi normalna pojava i da će boljeti još neko vrijeme dok se sve ne vrati na svoje mjesto. No nije išlo na bolje – prisjeća se Irena. Kako su bolovi postali nepodnošljivi, Omer je otišao na urološki pregled privatniku. Otkrili su mu zadebljanje prostate i hematom od sedam centimetara kraj mjehura. Propisali su mu terapiju, no bolovi bi se kratko smirili, a onda postali intenzivniji.
– U sisačku bolnicu opet su ga primili 17. marta, stavili mu kateter i liječnica ga je htjela pustiti kući s dijagnozom upale mjehura, prostate i mokraćne cijevi.
“Nisam mogla doći k sebi od šoka”
No u kateteru su vidjeli sukrvicu i gnoj te su ga zadržali u bolnici. Nakon pretraga potvrdili su prijašnje dijagnoze i ustanovili da je komplikacije izazvalo nešto treće, no nisu znali šta. Nastavili su ga liječiti sedam dana, a 23. marta zbog loše krvne slike i krvi u kateteru odvezli su ga na operaciju – nastavlja Irena. U bolnici je bila neprestano i iščekivala vijesti. Šokirao ju je razgovor s doktorom.
– Rekli su mi da je sad u redu te da su mu iz trbušne šupljine izvadili medicinski instrument, rastezač dug 20-26 centimetara koji je doveo do teških tjelesnih ozljeda opasnih po život. Nisam mogla doći k sebi od šoka – kaže Irena.
Iako je mislila da slijedi oporavak, sedam dana poslije završio je na još tri operacije zbog bolova u trbuhu. Našli su mu hematom na mokraćnome mjehuru, pukla mu je žilica kraj debelog crijeva, u drenu iz trbušne šupljine pronašli su tragove mokraće. Njezin otac i dalje nije dobro. S 80 kilograma pao je na 60.
U razgovoru s direktorom i šefom hirurgije ispričali su se i obećali svu pomoć. Bolnica je provela interni nadzor. Prijavu su poslali Ministarstvu zdravstva.
Nakon nesreće je pao u nesvijest, u bolnicu ga odvezli u kritičnom stanju
Na kran s kojega je Omer postavljao reklamne plakate naletio je kamion. Nakon pada s nekoliko metara visine, operirali su ga nekoliko sati. Život mu je bio ugrožen. I kad se činilo da se polako oporavlja, za Omera su počele nove muke. Odlazio je na pretrage zbog bolova u trbuhu, a ljekari su mu cijelo vrijeme govorili da mu nije ništa.