Kao slobodni umjetnik nastupao je u raznim pozorištima na Kosovu, Albaniji i Makedoniji. Učesnik na preko 30 pozorišnih festivala u regionu i Evropi.
Takođe je igrao brojne uloge u TV serijama i filmovima. Neki od profesionalnih radova su: “Kolaps Ajfelovog Tornja”, Multimedia-DDTD/Blerta Neziraj, “Neprijatelj Naroda”, Teatar Skoplje/Dino Mustafić, “Dvanaesta Noć” Narodno Pozorište Kosova/Ilir Bokshi; “Rock’n’Roll”, Narodno Pozorište Kosova/Dino Mustafić, “Peer Gynt” Narodno Pozorište Kosova/Slobodan Ukovski, “Kad bi ovo bilo predstava”, Teatar ODA/Agon Myftari; “Norway Today” Narodno Pozorište Albanije.
Osnivač je festivala “Sena UP”, inicijator osnivanja profesionalnog pozorišta u Prizrenu i ko-osnivač pozorišne kompanije “La Rreme”. Trenutno radi kao pozorišni i televizijski producent.
Morina ove nedjelje govori u nedeljnoj rubrici “7 Shkronjat” (7 Slova) u “E diela me Koha Ditore” (Nedelja uz Koha Ditore):
Nije bitno ono što ću reći: Osman mladi, Ibsen, Stopardi, Jetoni, Zlatko, već je bitno da će neko ovo slušati.
“Rock’n’Roll (2011): “Živi slobodno i dozvoli ostalima da žive slobodno”. Tako da ako nisi slobodan, niste roker.
1988., drugi razred, osnovna škola. Probudio sam se ujutru.
Upalio sam TV. Moj prijatelj iz djetinstva “Duško Dugouško”: ‘Hej šefe koji ti je vrag?’ 1989. Idem u školu, čas srpskog jezika. Ja ne pišem, protestujem! Učetiljica je primetila ovo i upita me:
“Adriane zašto ne pišeš? Dok ja od straha što protestujem.. drhtajući, rekao sam pogrešno: ‘Jer ne mogu da piškim’…
35 učenika iz razreda, zajedno sa učiteljicom srpskog jezika smijali su mi se kao idiotu… ali ja som uradio svoje: protestujem!
Danas, u slobodi, ja živim u getu…sa neostvarenim snom za Hollywood…gdje sam sretan samo zato što preživljavam od profesije koje sam sanjao. Danas ponov gledam TV, naravno više nije ‘Duško Dugouško’ već su puno prijatelja, rođaci, kolege, umjetnici koji punim ustima kažu: “Odlučio sam da uđem u politiku da pomognem Kosovu”, što je njihovo pravo značenje:
“Momci, ja ulazim u politiku da bio krao jer od umjetnosti nema hljeba”.