Sedmica za pamćenje: Nemilosrdni Bayern osramotio i ponizio Romu

Bavarska mašina za golove je u prvih 36 minuta igre čak pet puta zatresla mrežu Vučice koja je izgledala naprosto neprepoznatljivo.

Morgana De Santisa su u tom periodu savladali Robben i to dva puta, zatimo Goetze, Lewandowski i Mueller koji je uspješno izveo penal.

Roma je nešto bolje ušla u drugo poluvrijeme, imali su nekoliko kolosalnih šansi, a jednu od njih je iskoristio Gervinho koji je postigao utješni gol za domaće.

Bayern je i u nastavku postigao još dva gola, pogađali su Robben i Shaqiri. Romi je ovo bio najteži domaći poraz u evropskim utakmicama.

Liga šampiona, grupa E:

Roma – Bayern 1:7 (Gervinho 66′ / Robben 9′ i 33′, Goetze 23′ , Lewandowski 25′, Mueller 36′, Ribery 78′, Shaqiri 80′)