Salah u 95. minuti odveo Egipat na SP, neuništivi golman ispisuje historiju u Rusiji

Mohamed Salah, doskorašnji igrač u Romi, golom iz penala u 95. minuti odveo je Egipat na Svjetsko prvenstvo kolo prije kraja afričkih kvalifikacija za Mundijal!

Egipćani su kod kuće savladali posljednjeplasiranu ekipe grupe Kongo sa 2:1, a Salah je bio strijelac oba gola. Egipat je na Mundijalu prvi put nakon 1990. godine.

Napadač Liverpoola odbranu gostiju probio je u 63. minuti, a Moutou je izjednačio u 87.

I kada su svi mislili da je gotovo, ponovo se ukazao Salah i pogodio s bijele tačke u petoj minuti sudijske nadoknade. Egipat ima nedostižna četiri boda prednosti ispred Ugande uoči posljednjeg kola.

Salah je omogućio Essamu El-Hadaryju, neuništivom golmanu, koji je i danas branio za Egipat, da idućeg ljeta u Rusiji s 45 godina i šest mjeseci postane najstariji fudbaler u historiji svjetskih prvenstava!

Legendarni Kamerunac Roger Milla igrao je na Mundijalu s 44 godine.