Ronaldo pogodio, Real pobjedio za +7 (VIDEO)

Treneri Pep Gvardiola i Žoze Murinjo su na teren poslali slijedeće sastave: Barselona: Valdes – Dani Alveš, Maskerano, Pujol, Adrijano – Buskets, Ćavi, Tijago – Inijesta, Mesi, Teljo.

Real Madrid: Kasiljas – Arbeloa, Pepe,Ramos, Koentrao – Ćabi Alonso, Kedira, Ozil – Di Marija, Ronaldo, Benzema

Kedira je postigao vodeći gol tako što je iskoristio lošu reakciju kapitena Barselone Karlosa Pujola. Poslije korenera Reala sa lijeve strane, najviši u skoku je bio Pepe, Pujol je uštopovao loptu u svom petercu, ali je nije izbacio pa je njemački reprezentativac iskoirstio tu situaciju i postigao gol. To je bio 108 gol Reala u Primeri, čime je oboren rekord Primere.

Barselona je u prvom poluvremenu imala 77% posjed lopte i nijedan šut u okvir gola, dok su Madriđani četiri puta šutirali u okvri gola Viktora Valdesa.

Barselona je stigla do izjednačenja u 70. minutu preko Aleksisa Sančisa, ipak samo tri minute kasnije Real je poveo sa 2:1 pošto je gol postigao Kristijano Ronaldo.