Pobjeda za Brazil!: Zmajevi su dobili Slovake u Žilini! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija BiH je ostvarila možda i najvažniju pobjedu u aktuelnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Rezultatom 1:2 su izabranici selektora Sušića savladali selekciju Slovačke u Žilini.

Safet Sušić je na teren poslao ovih 11 fudbalera: Begović, Bičakčić, Spahić, Pjanić, Ibišević, Misimović, Džeko, Mujdža, Salihović, Lulić i Medunjanin.

Prvu priliku na utakmici je imala  reprezentacija BiH, a Misimović je u petoj minuti šutirao pravo u golmana Slovačke. Nedugo kasnije je šut oprobao i Džeko, ali Mucha ponovo brani.

U 24. minuti su Slovaci postigli pogodak, ali je poništen zbog ofsajda. U 33. minuti su Slovaci ponovo mogli zatresti mrežu, ali je Nemec bio neprecizan nakon centaršuta Hamšika. U 35. minuti je Džeko imao priliku, ali  nije uspio realizovati.

U 42. minuti je Marek Hamšik doveo Slovačku u vodstvo i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Na samom početku drugog poluvremena Weiss pogađa stativu. U 50. minuti susreta je iz igre izašao Mujdža, a na teren je ušao Zahirović. U 65. minuti je Džeko imao šansu nakon kornera, ali je glavom šutirao preko gola. U 69. minuti je u igru umjesto Salihovića ušao Višća. Samo nekoliko sekundi kasnije reprezentacija BiH  je izjednačila. Nakon kornera je pogodio Bičakčić, a na tribinama stadiona u Žilini je nastala prava ludnica.

U 77. minuti je u igru ušao Hajrović umjesto Misimovića i upravo je rezervista Hajrović u narednoj minuti postigao fantastičan pogodak za vodstvo BiH reprezentacije.

Sa ovom pobjedom je BiH reprezentacija zadržala prvu poziciju na tabeli sa 19 osvojenih bodova i preostaju jos domaći susret sa Lihtenštajnom i gostovanje kod Litvanije. Sa dvije pobjede u naredna dva susreta će se BiH reprezentacija po prvi put u historiji plasirati na veliko takmičenje – Svjetsko prvenstvo koje se 2014. godine igra u Brazilu!