Oliv i Elzira su davnog 28. februara 1934. godine dobili pet identičnih djevojčica. One su prerano došle na svijet, pa su baš zbog toga svi sumnjali da će preživjeti. O njihovim tragičnim sudbinama se priča i dan-danas.
One su uskoro postale poznate u svijetu kao “čudo od beba”, ali i simbol nade i radosti tokom Velike ekonomske krize. Ivon, Anet, Sesil, Amili i Mari su prve petorke koje su priježivele i koje su zabeležene u istoriji.
Porodica Dion je bila francuskog porijekla, a živjela je na farmi u Kanadi.
U to vrijeme, čak su i blizanci bili nesvakidašnja pojava, a tek za rođenje petorki je postojalo mišljenje da nije uopšte moguće. Vlada je uzela ove djevojčice pod svoje i bukvalno ih postavila kao izložbu u muzeju pod nazivom “Kvintlend” (Zemlja petorki).
Zvaničnici su koristili izgovor da ovi roditelji već imaju petoro djece i da nemaju uslova da se brinu o njima. Sestre su postale turistička atrakcija, a njihovim roditeljima je bilo zabranjeno da ih posećuju. Kanadska vlada je na njima profitirala tako što je zaradila milione dolara tokom Velike ekonomske krize. Tokom njihovog djetinjstva, oko 3 miliona turista je došlo da ih vidi.
One su zaista bile izložene u muzeju kao eksponati, a rezultat ove surove eksploatacije je bio taj što su sve imale probleme, među kojima su bili alkoholizam, bipolarni poremećaj, razvodi.
Tri sestre koje su preživjele tužile su vladu Kanade za loš uticaj koji je imala na njihove živote, a poslijetoga su dobile milione. Posljednji podaci o ovim sestrama jesu da su Anet i Sesil živele do decembra 2014. godine.
Ove žene su imale tragične živote i neke od njih se nikad nisu oporavile od psihičkih trauma koje su stekle dok su živele iza staklenog zida pred milionima.