Naravno da ne sumnjamo u dobre namjere ministra ali to nije slučaj i sa nebrojenim novinarima koji umjesto podataka iznose špekulacije .
Naime , u izvještaju koji se prenosi u emisiji vesti na srpskom jeziku RTK-a stoji da u selu Restelica živi oko 7 500 stanovnika i da su svi „goranske“ nacionalnosti. Pitam se jesu li to rezultati popisa stanovništva ili samo nečije puste želje? Tim prije što se na poslednjem popisu veliki broj građana izjasnio kao Bošnjaci i to će, uostalom, pokazati i zvanični rezultati popisa.
Također se spominje i to da škola u Restelici ima 730 učenika (kamo sreće) a dalje se spominje da njih 500 pohađa nastavu na srpskom dok ostatak od 230 po kosovskom planu i programu.
Naravno da ima učenika određenih interesnih grupa koiji pohađaju nastavu na srpskom ali njihov broj nije čak ni polovina onoga što su gospoda novinari iznijeli .
Čitava ova gomila neistina je također proslijeđena i za Glas Amerike na srpskom putem njihovog dopisnika sa Kosova.
Ovdje nije jasno da li su ova gospoda novinari došli da nam prebrojavaju djecu u školi ili je povod njihovog dolaska tragedija koja je potresla čitavo Kosovo i region.
Ovakav oblik tendencioznog izvještavanja ne priliči javnom servisu kao što je RTK pogotovo ne u situaciji kada se Restelica bori sa posledicama jedne velike tragedije.
Zbog toga nalazim za shodno da kao predstavnik svoje zajednice u opštinskoj skupštini i član kriznog štaba demantujem laži koje su gore pomenuti mediji iznijeli.
Odbornik SO. Dragaš
Velid Hadžisin