O tome možete pročitati više u tekstu koji slijedi kojeg prenosimo u originalnoj formi, a za kojeg smatramo da je zbog korištenja riječi kao što su “osvajanje”, “mega-džamije”, “eksplozivan rast” itd. izuzetno islamofobičan. Na taj način se, ustvari, uvijek ukazuje na “nadolazeću opasnost” islama i muslimana. No, sami procijenite:
Da li znate koja se religija najbrže širi u Americi? Nije hrišćanstvo.
Prema poslednjem popisu, koji je urađen 2012. godine, religija koja se najbrže širi u Americi je islam. Od 2000. godine, do 2010. godine, popis je utvrdio da je broj Muslimana koji žive u Americi, porastao za oko 1 do 2,6 miliona. Veliki porast od 66,7%.
Naravno, da je to zapanjujuća stopa rasta.
U međuvremenu, većina hrišćanskih denominacija imale su stope rasta koje su bile vrlo male, a neke su čak gubile članove.
Kada je Barak Obama izjavio „Mi nismo više hrišćanska nacija“, nije bio daleko od istine.
Hrišćani ubrzano gube uticaj, a druge religije, kao Islam, rapidno dobijaju članove i grade nova mesta obožavanja ili bogomolje. Ako islam nastavi da raste ovim tempom u Americi, neminovno je da će preoblikovati zemlju na razne načine u narednim godinama.
Dakle, šta je sa drugim verskim grupama?
Kako su one prošle na poslednjem popisu u Americi?
Pa, u narednim redovima navedene su neke od najvećih stopa rasta verskih organizacija od 2000. godine do 2010. godine…
Mormoni: +45.5%
Jevanđeliski Protestanti: +1.7% (daleko iza rasta stope stanovništva)
Katolici: -5.0%
Meinlin Protestanti: -12.8% (zapanjujući pad)
Ali, islam je doživeo eksplozivni rast.
Prema profesoru islamskih studija, na univerzitetu u Kentakiju, davne 2000. godine, u Americi je bilo oko 1.200 džamija.
Prema najnovijem popisu, ima ih 2.106.
Širom Amerike viđamo „mega-džamije“, koje se grade ili su sagrađene, a u mnogim slučajevima, finansiranje dolazi iz inostranstva. A ove „mega-džamije“ uopšte ne stoje neiskorišćene….
Predsednik islamskog društva za centralnu Floridu, primetio je eksplozivni rast od neverovatnih 473%, u i okolo Orlando Orange okruga. Prema njegovom mišljenju porast se udvostručio, jer je prijavljeno 10.000 novih članova.
Izjavio je i to da je rast muslimanskog stanovništva podstaknut nakon događaja 9/11. Rođenje dece imigranata u Americi i zapošljavanje i eto rasta stanovništva. U centralnoj Floridi, muslimani su pratili sve ostale, u potrazi za „boljim uslovima, nižim cenama i pogodnijim kućama“.
Dobar deo tog porasta stanovništva je podstaknut imigracijama.
Istraživanje koje je sprovedeno davne 2007. godine, otkrilo je da su 39% odraslih muslimana, koji žive u Americi, stigli kao imigranti posle 1990. godine.
Ovaj rapidan priliv muslimana, preoblikovao je zajednice širom Amerike. Na primer, muslimani koji su studenti u Americi čine 10% od ukupnog broja učenika u Njujorškom školskom okrugu.
A širom zemlje, mnoge škole moraju da menjaju kalendare za nove školske godine, da bi ispoštovali sve islamske praznike.
U Mičigenu fudbalski treninzi se planiraju oko muslimanskog praznika Ramazana…
U malom gradu, u Mičigenu, gde su škole zatvorene dan pre i na dan muslimanskih praznika, sada su rasporedili i fudbalske treninge. Trajaće od 11 uveče do 4 ujutru, tokom Ramazana. To je sve zbog muslimanskih igrača koji ne žele da treniraju bez pijaće vode tokom dana u skladu sa religijom.
Dearborn se nalazi u neposrednoj blizini Detroita, i ima jednu od najgušće naseljenih zajednica muslimana. Svaki dan, sa lokalne džamije, čuje se poziv na molitvu u celom gradu. Ovaj grad je jasan primer zbog čega više ne možemo Ameriku zvati „hrišćanskom nacijom“.
Ali islam nije jedina nehrišćanska religija koja ubrzano raste u Americi.
Najnoviji popis u Americi u vezi religija je objavio da su nehrišćanske grupe porasle za 32% u roku od deset godina.
U međuvremenu, pad hrišćanstva u Americi se ubrzava.
Davne 1990. godine, jedna od anketa je pokazala da 86% svih Amerikanaca sebe je identifikovalo kao „hrišćane“.
Do 2008. godine, 76% Amerikanaca je sebe identifikovalo kao „hrišćane“.
U međuvremenu, i ateizam, koji „nije verski“ doživljava ogroman porast. Na primer, američki biro za popis je između 1990. i 2008. godine, pokazao da se broj Amerikanaca „bez religije“ udvostručio.
Čak i oni koji sebe i dalje nazivaju „hrišćanima“ nisu toliko posvećeni svojoj veri.
Najnovije istraživanje pokazuje da 150 miliona Amerikanaca nije aktivno angažovano u bilo kojoj verskoj zajednici. To je skoro polovina stanovništva.
Dakle, Amerika se menja.
Postaje manje verska i sve manje hrišćanska.