Messi oborio Muellerov rekord

Važnu pobjedu ostvario je Real Zaragoza koji je kod kuće savladao Levante sa 1:0 i prišao na tri boda razlike Rayo Vallecanu, prvoj ekipi izvan zone ispadanja. Jedini gol je postigao Oriol u 11. minuti.

Vallecano je identičnim rezultatom poražen na gostovanju kod Mallorce, a jedini strijelac je bio Castro u 62. minuti.

Rezultati 36. kola: Atletico Madrid – Real Sociedad 1:1, Barcelona – Malaga 4:1, Sevilla – Betis 1:2, Real Zaragoza – Levante 1:0, Mallorca – Rayo Vallecano 1:0.

Utorak: Granada – Espanyol 2:1, Sporting – Villarreal 2:3, Getafe – Santander 1:1.

Poredak: Real Madrid 91, Barcelona 87, Valencia 55, Malaga 55, Levante 52, Atletico Madrid 50, Mallorca 49, Athletic Bilbao 48, Osasuna 48, Getafe 46, Betis 46, Sevilla 46, Espanyol 45, Real Sociedad 44, Granada 42, Villareal 41, Rayo Vallecano 40, Real Zaragoza 37, Sporting Gijon 34, Racing Santander 27.