Meksikanci bijesni: Ronaldinho tokom utakmice napustio stadion… (VIDEO)

Brazilac koji nastupa u Meksiku početkom sedmice briljantnim potezima početkom sedmice podsjetio je na najbolje dana, ali je sinoć pokazao i drugo lice…

Queretaro za koji Ronaldinho nastupa igrao je važnu utakmicu protiv Pachuce u gostima, u polufinalu meksičke Clausure, ali prvo poluvrijeme pretovrilo se u noćnu moru za Brazilca i društvo.

Domaćin je u 41. minuti imao dva gola prednosti (2:0) i igrača više (Queretaru je isključen Ricardo Osorio), pa je trener gostiju Manuel Vucetich uoči kraja prvog poluvremena odlučio iz igre izvaditi Antonia Sinhu i Ronaldinha.

Brazilac je bez ijedne riječi jednostavno odšetao s terena u tunel koji je vodio u svlačionicu, umjesto da se vrati na klupu. Nešto kasnije snimljen je kako napušta stadion, prije kraja utakmice.

Queretaro do kraja meča nije primio gol, ostalo je 2:0 iz prvog poluvremena, ali teško je da će Dinho nakon ovakvog poteza dobiti šansu u revanšu koji se igra sa noći na nedjelje na ponedjeljak.

Meksikanci su pobjesnili zbog reaakcije svog ponajboljeg igrača, nazvavši ga “razmaženom zvijezdom”, a tamošnji mediji već najavljuju Ronaldinhov odlazak u američku MLS ligu.