LIGA PRVAKA Real Madrid i Manchester City u polufinalu! (FOTO/VIDEO)

87′ minut Manuel Pellegrini je odlučio napraviti zamjenu. Fabian Delph ulazi, a izlazi David Silva.

86′ minut GOL! Ipak ne, sudija je svirao ofsajd. Zlatan Ibrahimovic se ne slaže, ali pomoćni sudija je siguran u svoju odluku.

86′ minut Dobru solo akciju je povukao Jese. Došao je skroz do golmana i uputio udarac u desne rašlje, ali Diego Benaglio je napravio dobar posao kada je pročitao smjer lopte i zadržao je izvan svoje mrežu. Real Madrid će izvesti korner i igrači žure u protivnički šesnaesterac.

85′ minut Dante je dobio žuti karton nakon što je oborio protivnika. Viktor Kassai je donio kristalno jasnu odluku.

84′ minut Vrijeme je za izmjenu. Jese će ući u igru a izaći će Karim Benzema.

84′ minut Evo izmjene. Kevin De Bruyne napušta igru, a ulazi Yaya Toure.

81′ minut Karim Benzema je dobro pucao nakon lijepog solo prodora, ali mu je Diego Benaglio prekrasno odbranio šut koji je išao u donji desni ugao. Rezultat ostaje isti. Real Madrid će dobiti korner.

994715-01-02

80′ minut Joe Hart odlično brani pokušaj koji je sebi stvorio Edinson Cavani. Oslobodio je sebi malo prostora unutar šestnaesterca i uputio brzu loptu po sredini gola.

80′ minut Cristiano Ronaldo je užasno startao na protivnika i zaradio žuti karton.

80′ minut Izmjena igrača. Josuha Guilavogui je odradio svoje, a sada će ući Bas Dost.

78′ minut Sergio Aguero je povukao loptu i pokušao ugroziti protivničkog golmana šutem iz velike udaljenosti. Njegov šut je, međutim, prozujao pokraj lijeve stative.

77′ minut GOOOOOL! Cristiano Ronaldo je pucao iz slobodnog udarca u donji desni ugao gola. Golman nije imao šanse, i to je gol.

76′ minut GOOOOOL! Fernando je poslužio loptu koju je dobio Kevin De Bruyne na rubu šestnaesterca i zakucao je u desnu stranu gola. Rezultat je 1:0 za City.

76′ minut Luiz Gustavo je dobio žuti karton zbog zakašnjelog starta. Propustit će sljedeću utakmicu.

73′ minut Dieter Hecking je prisiljen napraviti zamjenu. Bruno Henrique Pinto ne može nastaviti igru zbog povrede, pa će ući Daniel Caligiuri.

72′ minut Carlos Velasco je pokazao žuti karton za grubi faul koji je napravio Fernandinho.

70′ minut Diego Benaglio je sebi oslobodio nešto prostora oko bijele tačke i skočio visoko da bi pokupio loptu iz slobodnjaka. Pokušao je zakucati loptu nisko po sredini gola, ali Keylor Navas drži loptu izvan gola.

994680-01-02

68′ minut Gregory van der Wiel ne može očekivati ništa drugo nego žuti karton za ovaj start. I dobio ga je. Carlos Velasco nije previše razmišljao oko ove odluke.

67′ minut Javier Pastore je dobio žuti karton. Carlos Velasco ga je kaznio jer je složio na pod protivničkog igrača.

66′ minut Sergio Ramos je savršeno skočio na centaršut iz kornera i pucao glavom, ali je pogodio samo desnu stativu.

66′ minut Thiago Silva je skočio u šesnaestercu nakon kornera i pucao glavom ispod prečke, ali je golman to sjajno odbranio. Bit će korner. PSG može nastaviti napadati.

61′ minut Izmjena igrača u PSG-u. Serge Aurier izlazi s terena, a ulazi Javier Pastore.

994587-01-02

48′ minut Zlatan Ibrahimović je odlično pucao iz slobodnog udarca s obećavajuće pozicije. Pucao je u lijevu stranu gola, ali mu je Joe Hart to vrlo lijepo odbranio! Lopta je izvan igre. Dosuđen je korner za PSG.

46′ minut Počela su druga poluvremena.

45’+3 minut Završena su prva poluvremena dvije večerašnje utakmice.

45’+2 minut Karim Benzema je prvi stigao do odbijene lopte, ali mu je šut blokiran. Kako se samo protivnik ovdje izvukao.

45’+2 minut Maximilian Arnold je kažnjen žutim kartonom. Sudija nije pokazao milost.

994483-01-02

44′ minut Laurent Blanc je prisiljen napraviti neplaniranu zamjenu jer je Thiago Motta povrijeđen i zamijenit će ga Lucas.

38′ minut Bruno Henrique Pinto je primio pas i pucao po golu s ruba šesnaesterca, ali mu je jedan od obrambenih igrača blokirao šut. Lopta je izvan igre i pomoćni sudija pokazuje na korner zastavicu. Wolfsburg će ga izvesti.

34′ minut Luiz Gustavo je ispalio projektil s velike udaljenosti ravno pod prečku, ali ga je sjajno obranio Keylor Navas i sačuvao rezultat. Lopta prelazi gol-aut liniju. Wolfsburg će izvesti korner.

32′ minut Dieter Hecking je prisiljen napraviti neplaniranu zamjenu jer je Julian Draxler povrijeđen i zamijenit će ga Max Kruse.

30′ minut Sergio Aguero će upravo probati pretvoriti penal u pogodak. Ipak, Aguero nije iskoristio penal. Lopta je proletila pokraj desne stative.

994350-01-02

29′ minut Kevin Trapp je sapleo protivnika i Carlos Velasco je signalizirao faul. I to je penal! Sjajnu priliku za gol sada ima Manchester City. Trapp je dobio žuti karton.

23′ minut Šut iz daljine je uputio Sergio Aguero i činilo se da će ući, ali je lopta prošla jako blizu lijeve stative. Golman je imao sreće ovaj put.

23′ minut Kevin De Bruyne je odigrao dobro dodavanje koje je pokupio Sergio Aguero, ali nije uspio pogoditi. Njegov udarac unutar šestnaesterca je otišao malo pokraj lijeve stative.

17′ minut Zlatan Ibrahimović je izveo slobodnjak na 31 metar od gola. Lopta je išla pod prečku, ali je Joe Hart bio spreman i odbranio mu šut. Pomoćni sudija pokazuje na korner za PSG.

17′ minut GOOOOOL! Toni Kroos je nabacio iz kornera, a loptu je perfektno glavom pokupio Cristiano Ronaldo. Njegov precizni pokušaj, u blizini bijele točke, je ušao u donji desni ugao. To je 2:0 za Real.

16′ minut GOOOOOL! Lopta je u mreži! Daniel Carvajal je asistent, a Cristiano Ronaldo je lagano zabio iz blizine. Rezultat je 1:0 za Real.

6′ minut Sergio Ramos je skočio visoko na centaršut iz kornera i snažno pucao glavom s otprilike 11 metara, ali je pogodio samo prečku.

1′ minut Počele se utakmice večerašnjeg programa Lige prvaka.

_________________________________________________________________

20:15 I treneri Manchester Cityja i PSG-a su objavili sastave. Za domaće igrat će: Hart, Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, De Bruyne i Aguero. Za goste iz Pariza istrčat će: Trapp, Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell, Aurier, Van der Wiel, Rabiot, Thiago Motta, Di María, Cavani i Ibrahimović.

20:10 Poznati su sastavi ekipa koje će svoju utakmicu odigrati u Madridu. Za Real će igrati: Navas, Pepe, Ramos, Ronaldo, Kroos, Benzema, Bale, Marcelo, Casemiro, Carvajal i Modrić. Za njemačku ekipu istrčat će: Benaglio, Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez, Gustavo, Guilavogui, Arnold, Henrique, Draxler i Schürrle.

20:00 Manchester City je odigrao 2:2 u Parizu, te mu i remiji 0:0 i 1:1 donose polufinale Lige prvaka, ali trener Pellegrini tvrdi da ne namjerava braniti stečeno, dok je PSG prilično podbacio u prvoj utakmici i sada mora u rizik jer mu za prolaz treba pobjeda ili neriješeni rezultati s tri ili više golova. Kapiten Cityja Kompany se nije oporavio, kao ni napadač Sterling, dok Yaya Toure ima realne šanse za nastup, ali je neizvjesno hoće li krenuti od prve minute.

2352227-w1

U subotu u engleskom prvenstvu protiv WBA dosta prvotimaca je Pellegrini odmorio smanjivši im minutažu, Toure je u drugom dijelu ušao s klupe, a David Silva nije igrao zbog problema s povredom, ali se vraća za ovaj sudbonosni dvoboj. Nakon dugo vremena zaigrao je i Samir Nasri, čak bio i strijelac, ali on nije prijavljen za Ligu prvaka ove sezone.

U odnosu na prvi susret nekoliko je velikih promjena u kadru pariške ekipe. Nakon dužeg odsustva povredu je sanirao važni veznjak Marco Verratti, a u kadar se vratio i oporavljeni Javier Pastore kojeg nije bilo desetak dana. Dvojac je krenuo s ostatkom ekipe put Engleske, ali zasad je upitno koliku će minutažu imati.

19:45 Prije sedam dana Wolfsburg je odigrao jednu od najboljih, a Real jednu od najgorih utakmica u posljednje vrijeme. Nijemci su iskoristili opuštanje Španaca i došli do velike prednosti, ali u ovom dvoboju ništa još nije riješeno. Situacija po pitanju izostanaka za stratega Reala je idealna. Trenutno problema s kartonima nema, a na jučerašnjem treningu Zidane je imao apsolutno sve igrače. Na kraju će vjerojatno kao prekobrojan za večerašnji susret otpasti mladi Borja Mayoral.

real-svlacionica

Gosti iz Njemačke nemaju značajnijih problema s izostancima pred revanš ogled s Realom. Hecking ne računa samo na povrijeđene defanzivce Junga i Sprengera koji ionako nisu standardni prvotimci, a u konkurenciji za nastup nema ni danskog napadača Bendtnera s kojim je klub odlučio raskinuti saradnju. Nakon sjajne prve utakmice Hecking nema razloga za promjene u početnom sastavu iako je golgeter Bas Dost protiv Mainza pokazao da je nakon višemjesečnog izostanka u potpunosti spreman za takmičarske utakmice.