Lazio izbacio Inter iz talijanskog kupa

Nogometaši Lazija plasirali su se u polufinale talijanskog kupa nakon što su u Milanu svladali domaći Inter rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 20. minuti golom Felipea Andersona, a na 2:0 je povisio Lucas Biglia iz kaznenog udarca u 56. minuti.

Jedanaesterac je skrivio Joao Miranda koji je zbog toga i isključen.

Snage na terenu su poravnate u 73. minutu kada je drugi žuti dobio Lazijev defanzivac Stefan Radu, a do kraja utakmice Inter je uspio samo ublažiti poraz pogotkom Marcela Brozovića u 84. minuti.

Lazio će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Roma – Cesena koji se igra u srijedu.

Prošle sedmice u polufinale su se plasirali i Napoli i Juventus koji će igrati međusobno u sljedećoj fazi takmičenja.