KK “Bashkimi” bez pardona: U velikom derbiju pobjeđena Trepča! (FOTO)

U pravoj ledenoj dvorani Hale sportova “Sezair Suroi” u Prizrenu i ne baš kvalitetnoj košarkaškoj predstavi, pred samo 300 gledalaca, sinoć su se u dvadesetom kolu ETC – Super lige Kosova za košarkaše sastale dvije ekipe sa sličnim poimanjem, ali i sličnim načinom igre pod obručima. Realno rečeno, ni kk”Trepqa” nije što je nekad bila jer je u ranijim godinama redovno pobjeđivala domaću ekipu te u svojim redovima imala vrhunske košarkaše no ovoga puta sasvim drugačija slika na terenu, odnosno parketu prizrenske Hale sportova gdje se vidjelo da je domaća ekipa daleko bolja u svim segmentima igre.

I dok se rezultat konstantno mijenjao na semaforu, bilo u korist domaćina ali i u korist gostiju iz Mitrovice, nekoliko sjajnih pojedinaca u obje ekipe su svojim iskustvom pokazali da su prava pojačanja za svoje ekipe te se, praktično, do u zadnjih tri minuta utakmice nije znao pobjednik. Dakle i rezultati po četvrtinama govore upravo baš to, u prvoj četvrtini bilo je 18:20 za goste, na poluvremenu 43:41 jer je druga četvrtina završena u korist domaćina sa 25:21, u trećoj je bilo 25:22 takođe za domaćina i na kraju zasluženih 97:86 za “narandžaste” iz Prizrena koji su izgleda olako ušli u meč te su, kako rekosmo, samo zahvaljujući bogatom iskustvu novog-starog trenera Edina Kerveshija koji je pravovremenim izmjenama u posljednjoj četvrtini susreta ali ponajviše i iskustvu “stranaca” u domaćoj ekipi poput Tuljkovića i tamnoputog Obadea kao i Tankelewicza koji su u pomenutom dijelu utakmice neumorno trojkama rešetali koš gostiju te su domaći ostvarili veoma vrijednu pobjedu i to 13 u ovogodišnjem takmičenju koja ih je učvrstila na trećem mjestu na tabeli dok je gostima ostao gorak ukus u borbi za četvrto mjesto koje vodi u plej-of jer imaju velikog rivala u ekipi “Ylija”.

Pored svega navedenog posebno se mora čestitati navijačima domaće ekipe, popularnim “Arpadžiki” koji su čitavo vrijeme navijali te pravili pravu sportsku atmosferu na tribinama bez ijednog incidenta što je, svakako, za pohvalu. Inače, dvojac domaćina, pomenuti Mujo Tuljković i Tom Tankelewicz  su bili ponajbolji kod domaćina postignuvši ukupno 39 poena, prvi 21 a drugi 18 poena dok su kod gostiju ponajbolji bili ali i najprecizniji Samir Zekiqi i Arijan Tahiri koji su postigli po 16 poena za svoju ekipu što je na kraju ispalo premalo da bi se pobijedio domaći tim.

Sudije ovog meča Kurshumlliu, Prebreza i Rrustemi su korektno obavili svoj dio posla te nisu nimalo uticali na kvalitet igre ali i na rezultat na utakmici te bili srdačno pozdravljeni i od gostujućih i domaćih igrača, rukovodstva obeju ekipa kao i od domaćih navijača.

Sve u svemu, na samom vrhu tabele muške ETC-košarkaške lige Kosova su dvije neprikosnove ekipa kk “Sigal – Prishtina” i ekipa kk “Peja” dok su, kako rekosmo, košarkaši iz Prizrena treći te se, kako ističu, čeka samo jedan kiks jedne od te dvije pomenute ekipe pa da Prizrenci pomrsne račune njima u eventualnom pohodu za titulu prvaka Kosova. No, kako do kraja regularnog dijela prvenstva Kosova ima još punih 8 kola jer će se igrati do sredine aprila mjeseca, kada zvanično počinje i plej-of, odnosno sama završnica prvensvta te se još mnogo toga može promijeniti u ekipama ali i njihovim rezultatima.

Rekli su nakon meča:

Fikret Handžić – KK “Trepça”:

Bići iskren i reći ću da imamo vrlo loše uslove za rad, da su nas prošle godine napustili mnogi vrhunski košarkaši  te nemamo ni najosnovnije uslove, tj nemamo dvoranu pa treniramo u nekim školskim dvoranama  što se pokazalo da, samim tim, i ne možemo imati neke značajnije rezultate ove godine. Takođe nam i finansijska situacija u klubu nije baš sjajna tako da u nastavku sezone radimo i igramo samo sa domaćim igračima, dakle nemamo nikakvih pojačanja no, vidjeli ste, borimo se punim srcem na terenu i to će se pokazati u ljepšem smislu ako ne ove, onda sigurno naredne godine kad stasaju tri – četiri naša mlada igrača koji se “kale” ove sezone. Moram istaći da nam je ova utakmica bila jako bitna, kako nama tako i vašoj ekipi iz Prizrena u borbi za to treće mjesto za plej – of no eto vidjeli ste, Prizrenci su bili sretniji i spretniji te zasluženo pobjedili tako da im od srca želim uspješan nastavak sezone, a nama sledI  borba za ekipom “Ylija” za to četvro mjesto koje vodi u plej – of i borićemo se do kraja.

Mujo Tuljković – KK “Bashkimi”:

Teška utakmica, nisam očekivao ovako sjajnu igru košarkaša iz Mitrovice jer, realno rečeno, poslije  ekipa iz Prištine i Peći ovo je ekipa za respekt i to su i dokazali večeras kada su nas zamalo pobjedili. Mi smo se, izgleda, malo više opustili te dozvolili da se “vadimo”  tek tri minute prije kraja no važno je da smo pobijedili te idemo dalje ka samom vrhu. Smatram da smo ovom pobjedom obezbjedili to željeno treće mjesto i to za čitavih 90% te možemo nastaviti prvenstvo rasterećeni i pripremati se polagano za taj famozni plej-of gdje će biti puno teže protiv pomenutih ekipa koje su na samom vrhu tabele no mi imamo veliko srce i možemo napraviti iznenađenje jer je košarka takav sport.

Statistika:

20 kolo ETC – Super liga u košarci:

Kosova e re Bashkimi – Trepça 97:86;

Sudije: Kurshumlliju(Priština); Prebreza(Kosovo Polje); Rrustemi (Vučitrn); delegat utakmice: Lulzim Maloku.

Gledalaca: oko 300;

Bashkimi: Gashi, Balluku, Obade 9, Mustafa 7, Morina 8, Tankelewicz 18, Tuljković 21, Wodal 11, Birraj 13, Hasani 5, Pula, Juniku 5. trener: Edin Kerveshi;

Trepça: Selmani, Tahiri 16, V. Haxhiu 5, Selmani, Azemi 14, Mustafa 8, Zekiqi 16, Asllani 12, D. Haxhiu 13, Mehmeti, Mala, Handžić 2. trener: Ilir Selmani.

Potrebno je istaći da sve utakmice koje igra KK “Bashkimi” na svom terenu, u Hali sportova “Sezair Suroi” u Prizrenu, direktno prenosi lokalna tv “Opinion”  čiji je komentator na sinoćnjoj utakmici bio profesor Shkelzen Kryeziju.