Osim što možete promijeniti navike i malo pripaziti kako tretirate kosu, napominjemo da ispucale vrhove može izliječiti jedino šišanjem!
1. Korištenje pegle na nezaštićenoj kosi – Prije nego vrelu peglu stavite na mokru kosu, obavezno na nju nanesite sprej koji kosu štiti od utjecaja topline. Ovakav sprej je brzo rješenje, a kosu će štititi bilo da je ona mokra ili suha, piše “Ordinacija“.
2. Zaštite kosu od sunca – Kako su kosa i koža građene od istih proteina, što god možete učiniti za zaštitu kože od sunca, učinite i za kosu. Proizvodi za zaštitu od sunca će spriječiti sušenje kose, a samim time i umanjiti količinu ispucalih vrhova.
3. Čvrsti repovi i pletenice – Ovakav načini uređivanja kose lomi vlasi, pogotovo ako ih vežete čvrsto. Ako kosu pletete dok je mokra, ona prije puca, jer je u vlažnom stanju osjetljivija.
4. Preskačete regenerator – Regenerator djeluje kao zaštitni sloj kose te tako sprječava njezino pucanje. On ju također štiti od štetnog utjecaja UV zraka, a dovoljno je nanijeti ga od sredine glave do vrhova i ostaviti da djeluje oko 10 minuta prije ispiranja. Regenerator nikada ne nanosite na tjeme jer se kosa može mastiti.
5. Umetci za kosu – Umetci za kosu na nju djeluju slično kao rep ili pletenice – kosa s vremenom postaje suha i ispucala. Razlika kod ekstenzija je ta da oštećuje kosu bliže korijenu, pa je ispucali dio teže odstraniti. Svaka nelagoda na vlasištu može značiti da ste preopteretili kosu.