Sat vremena nakon buđenja i tuširanja navalite na prigodni doručak – kašu s miješanim bobičastim voćem. Kvalitetan je obrok neophodan kad ste bolesni, čaša soka od narandže dat će vam puno vitamina C, a bobičasto voće ostale vitamine i antioksidanse za borbu s prehladom.
Začepljen nos i sinusi jedna su od neugodnosti koje donosi prehlada, pa bi bilo dobro tokom jutra staviti lice nad toplu paru, koja će još jednom očistiti i umiriti disajne puteve.
Oko podneva je potrebna šetnja na svježem zraku, koja će prije ručka otvoriti apetit, poboljšati raspoloženje i imunitet. Ako niste baš jako prehlađeni, napravite i par kratkih vježbi.
Nakon šetnje slijedi ručak, lagan ali hranjiv – sendvič od piletine sa salatom. Proteini iz piletine ojačat će imunitet, stoga se natjerajte pojesti sve.
Kratak odmor iza ručka prekinite s vrućim biljnim čajem, koji će pomoći izbaciti sluz iz tijela, a nakon toga će vam odlično doći još jedna čaša svježe iscijeđenog soka.
Večeru pripremite ranije, oko 18 sati, i obavezno ubacite malo curryja u hranu. Uz to, treba vam i đumbir, bijeli luk i, po mogućnosti, feferoni. Ovi su začini poznati po svojim antibakterijskim i antivirusnim svojstvima, a usput će još jednom pročistiti sinuse.
Oko 20 na redu je vruća kupka, kada puna vode koja će vam svojom temperaturom opustiti umorne i bolne mišiće, a para će ponovno odraditi čišćenje disajnih puteva.
Lijeganje je ranije, već oko 22 sata, i obavezno odspavajte osam sati. San je ključan za oporavak tijela i vraćanje snage, stoga napunite baterije. Naravno, prije spavanja izbjegavajte kafu i alkohol, kao i gledanje televizije.