Izlječite štitnu žlijezdu pomoću ovog recepta ruske narodne medicine!

Dosta ljudi pati od poremećaja štitne žlijezde, gdje ona ne proizvodi dovoljno hormona, a uzrok je uglavnom hronična autoimuna upala te žlijezde. Posljedice ovog stanja, zvanog hipotireoza, mogu se odraziti na zdravlje cjelokupnog organizma.

Koju hranu voli vaša štitna žlijezda?

Osobama koje pate od hipotireoze, ruska narodna medicina preporučuje sljedeći jednostavan recept. On sadrži samo dva sastojka koja je vrlo lako nabaviti.

Ruske kapi za hipotireozu – RECEPT:

U proljeće, uberite 15 mladih borovih šišarki (veličine od 3-5 cm). Sameljite ih što je moguće sitnije. Prelijte ih s 50 ml kvalitetne votke ili domaće rakije i ostavite da odstoje u poklopljenoj tegli deset dana. Nakon toga procijedite tečnost.

Primjena:

Pijte po 5 kapi tri puta dnevno. Kura treba da traje 3 sedmice.

Kako ove kapi utiču na zdravlje:

Poznata su nam ljekovita svojstva raznih trava, povrća i voća, međutim i zimzeleno drveće ih takođe ima. Bor se od davnina koristi u narodnoj medicini u liječenju reume i za pročišćavanje disajnih organa, kao i za liječenje kašlja i plućnih oboljenja, pa i hipotireoze. Bor je jedan od najrasprostranjenijih četinara i svi dijelovi ovog drveta imaju ljekovito dejstvo. Ljekovita svojstva bora mogu se koristiti tokom cijele godine, a najdjelotvorniji je kada se njegovi lijekoviti dijelovi skupljaju tokom proljeća.

Postoje mnoge vrste ovog zimzelenog drveta, a od svih vrsta najčešći na našim prostorima su crni i bijeli bor. Crni bor se može prepoznati po svojim tamnozelenim iglicama i kupastom obliku krošnje. Bijeli bor ima iglice srebrnkaste boje i koru narandžasto-smeđe boje.

Ljekovita svojstva imaju iglice bora, mladi izdanci, mlade šišarke, smola i kora. Iglice se koriste svježe, jer se njihovim sušenjem gubi vitamin C, kojim je ovaj četinar bogat. Malo je poznato da je ljekovitost iglica veća i do 80 posto, ako se iglice izlome na manje dijelove, nego cijela iglica.

Šišarke bora se upotrebljavaju dok su mlade, veličine od 3-5 cm, jer njihovim daljim zrenjem poprimaju drvenasti oblik i gube sva ljekovita svojstva. Mlade šišarke sadrže eterična ulja, bogate su vitaminom C, sadrže ljekovitu aromatičnu smolu i veliki broj antioksidanasa. Imaju alkalno dejstvo. Sve ovo ih čini odličnim sastojkom ove moćne ruske tinkture za poboljšanje stanja hipotireoze, piše Telegraf.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.