Italija i Španija brojali do četiri: Izrael deklasirao Albaniju u gostima

57f5f868-b754-404b-afc8-251f0a0a0a6b-italija-preview

Sinoć su odigrani dueli kvalifikacija za Mundijal u Rusiji 2018.godine.

Izrael je s uvjerljivih 3:0 pobijedio na gostovanju kod Albanije koja je veliki dio utakmice igrala s devetoricom igrača. Već u 17. minuti je zbog prekršaja u kaznenom prostoru isključen Djimsiti, a Zahavi je minutu kasnije iz jedanaesterca pogodio za 1:0. Berisha je dobio crveni karton u 55. minuti, a Zahavi tri minute minute kasnije nije uspio realizirati novi jedanaesterac.

Ali samo 11 minuta kasnije uspjeli su Izraelci stići do novog pogotka, a strijelac je bio Einbinder. Konačnih 3:0 je postavio Atar šest minuta prije kraja.

Italija je s 4:0 pobijedila Lihtenštajn, a svi golovi su pali u prvom poluvremenu. Bilo je to rekordnih 45 minuta za Talijane koji su prema protivničkom golu ispaliti čak 16 udaraca. Strijelci su na utakmici bili Belotti u 11. minuti, Immobile je zabio samo minutu kasnije. Candreva je povisio na 3:0 u 32. minuti, a konačni je rezultat postavio Belotti.

Pobjedu od 4:0 je upisala i Španjolska koja je ugostila Makedoniju. Peh za Makedonce se dogodio odmah na zagrijavanju kada im se ozlijedio prvi golman Gačevski  je morao uskočiti Dimitrievski. Velkoski je krivac za prvi pogodak Španjolaca jer je u 34. minuti pospremio loptu u vlastitu mrežu. Rezultat se nije mijenjao do 63. minute kada se u strijelce upisao Vitolo. Z zadnjih 10 minuta igre su se u strijelce upisali Monreal i Aduriz.

Španjolska i Italija su vodeće momčadi skupine sa po 10 osvojenih bodova, Izrael ima devet, Albanija šest, a Makedonija i Lihtenštajn su bez bodova.

Ukrajinci su s igračem manje uspjeli ugrabiti tri boda protiv Finske. Pred svojim su navijačima slavili s 1:0, a jedini je pogodak postigao Kravets u 25. minuti igre. Utakmicu s Hrvatskom će propustiti ukrajinski lijevi bek Sobol koji je zaradio žuti karton.

Ukrajina je pobjedom preskočila Island u skupini i prva je iza Hrvatske (10 bodova) s osam osvojenih bodova. Island ima sedam, Turska pet, a Finska i Kosovo po jedan.