Organizatori prošlogodišnjih Župsko-Podgorskih susreta, mještani Župe i Bošnjaci iz grada Prizrena predlažu Idaima Karadži iz sela Manastirice za veliki doprinos na polju kulture i sporta u bošnjačkoj zajednici.
Župsko-Podgorski susreti organizuju se četiri godine za redom na mjestu zvanom Ljeskoaren, na putu Rečane-Manastirica.
Ono što je 2012. godine učinilo posebnim ovu tradicionalnu manifestaciju je besprekorna organizacija i posjeta naših Bošnjaka iz dijaspore u velikom broju.
Pred oko 5.000 prisutnih gostiju, predstavljen je bogat kulturno-sportski program.
U nizu sportskih aktivnosti koje se održavaju tog dana na susretima, takmičenje u rvanju daje posebnu draž i može se reći da je nezamisliva ova velika manifestacija bez pelivana.
A da je Župa od davnina poznata u ovoj sportskoj disciplini to znamo. Znamo i to da je imala vrhunske pelivane, koji iza sebe imaju zapažene rezultate.
Jedan od njih je bio i Idaim Karadži iz sela Manastirice. Karadži se prije nekoliko godina oprostio od rvanja ali ljubav prema ovom sportu je ostala. Prije pet godina Karadži je sa svojim prijateljima u ataru sela Nebregošta, povodom međunarodnog praznika rada ” Prvi maj “, organizovao tradicionalnu muziku (Gočoj) i takmičenje u rvanju.
Godinu dana kasnije, opet su ljubitelji dobre muzike i sporta, na čelu sa Karadžijem, priredili proslavu za isti praznik. Tako su i počeli Župsko-Podgorski susreti.
Ono što je organizatorima susreta svih ovih godina dalo povod za prijedlog dodjele nagrade Idaimu Karadži jeste njegovo veliko angažovanje i nesebićan trud da Župsko-Podgorski susreti prerastu u tradicionalnu manifestaciju koja će se održavati svake godine.
Slobodno možemo reći da se danas na Župsko-Podgorskim susretima okupi najviše Bošnjaka na jednom mjestu u našoj državi.