„Bilo je neophodno započeti rehabilitaciju ove pruge do Elez Hana (General Jankovića), ali je veoma važno nastaviti istim intenzitetom da se zaključi železnička infrastruktura“, rekao je Haradinaj.
Haradinaj je spomenuo i druge infrastrukturne aspekte, kao što je energija koja je „zastarela i u proizvodnji i u distribuciji“ i ocenio da je neophodno „pažljivo krenuti ka konsolidaciji energetske infrastrukture“.
Dodao je da „poteškoće postoje i u sektoru voda“, a naročito u „tretmanu otpadnih voda“.
Haradinaj je kazao da Kosovu „nedostaje i infrastruktura za prirodni gas“ i da je Kosovo „među retkim tržištima, koje nema uopšte prirodnog gasa“.
Govorio je i o izgradnji železničke infrastrukture sa Albanijom i Crnom Gorom.
„Od velikog je interesa za celu EU i njene građane da imaju liniju Kosovo-Drač i da u luci Drač postoji izlaz železnice na more. To je bitno ne samo za našu ekonomiju, već i za druge ekonomije koje su povezane sa našim pravcem“, rekao je Haradinaj.
Planom rehabilitacije železničke infrastrukture predviđa se rehabilitacija i modernizacija deset koridora železničke pruge od General Jankovića do Leška, dužine 150 kilometara, koja je ujedno i glavna medjunarodna veza Kosova sa regionom i Evropom.