Vlasnici burekdžinice porodica Goranaca svojim specijalitetom je izbrisala granice i nepovjerenje među stanovnike juga Srbije. Tek izvađen iz peći vreo burek sa sirom, spanaćem ili mesom oraspoloži sve mušterije.
„Ja ovdje jedem uvijek kad mogu a dovodim i moje unuke. Ovdje jedu svi, i Srbi i Albanci i Romi i milicajci i svi ostali“, objašnjava Vera Stanković koja je kao izbjeglica sa Kosova došla da živi u Bujanovac.
Najveća gužva u „Bisu“ je ponedjeljkom kada je u Bujanovcu pijačni dan. Tada se čeka i po pola sata da dok se burek pripremi i ispeče. Stalne mušterije su i učenici obližnje škole.
“Ne razumijemo baš dobro srpski ali svi mi dođemo da jedemo kad je veliki odmor jer je ovdje najbolji burek. Glavna i najbolja užina nam je ovaj burek”, pričaju učenici srednje ekonomske škole dok čekaju da se ispeče burek.
Vlasnici burekdžinice tvrde da nema velike tajne u pripremanju njihovog specijaliteta sem da brašno bude izuzetnog kvaliteta i da se sve radi ručno bez aditiva.
“Brašno je sve tip 400. Kvalitetno brašno, tanka kora i bez aditiva i onda je kvalitetan burek”, kaže jedan od vlasnika burekdzinice, Isan Sarda.
Pored kvaliteta mušterije privlači i cijena od 80 dinara (oko 70 centi) koju vlasnici godinama nisu mjenjali.
Burek u “Bisu” ne jedu samo Bujanovčani. Nema tog ministra ili šefa neke strane delegacije da nije bar jednom doručkovao ili ručao kod Isana Sarde.
Doduše, prema ocjeni mušterija, na jugu Srbiije ćete u svakoj pekari naći neki proizvod, koji ćete poželjeti ponovo da probate.