Evroliga: Real na Fajnal foru, PAO sve bliži

Madriđani prvi obezbijedili plasman na završni turnir. I u trećoj utakmici pobijedili Makabi, 69:57. Panatinaikos poslije velike borbe tijesno pobijedio Barselonu 65:63 i poveo 2:1 u seriji.

Ništa neočekivano nije se dogodilo u utorak uveče u Nokija areni.

Real Madrid pobijedio je Makabi i treći put i prvi obezbijedio plasman na završni turnir u Londonu.

MAKABI – REAL 57:69 (10:16, 20:17, 14:19, 13:17)

Predvođen Džejsijem Kerolom (16 p, 4 sk) i Serhijom Ljuljom (13 p), stekao je prednost već u prvoj četvrtini (16:10).

Domaći su u drugoj dionici uspjeli i da izjednače (30:30), ali je Serhio Rodrigez već u sljedećem napadu pogodio za tri i kreirao rezultat sa kojim su timovi otišli na poluvreme.

Iako je i Ljulj trojkom “otvorio” drugi dio meča, Dejvid Logan donio je Makabiju prednost u 24. minutu (42:38).

Međutim, “kraljevski klub” brzo je izjednačio (42:42) i već poslije nekoliko minuta ponovo poveo “plus četiri” (46:42), trojkom Rudija Fernandeza. To mu je bio prvi pogodak van linije 6,75 poslije pet neuspješnih pokušaja.
Iako je izraelski predstavnik i do kraja treće četvrtine bio u igri, Madriđani su osam i po minuta prije kraja pogotkom Nikole Mirotića za tri poveli 58:48 i pobjednik meča bio je odlučen.

Zanimljivo, Rodrigez je postigao posljednji koš za gostujući tim skoro četiri minuta prije kraja (3.42). Domaći su, ipak, do posljednjeg zvuka sirene samo dva puta ubacili loptu kroz obruč (Jogev Ohajon i Moran Rot).

Najefikasniji igrač domaćih bio je Šon Džejms, postigao je 18 poena. Makabi je pogodio samo četiri trojke tokom cijelog meča, uz šut 4/18.