Pejović je, kako svjedoče njegove žrtve bio brutalni „lovac na Bošnjake“ po crnogorskom primorju, koji su potom predati egzekutorima Radovana Karadžića.
Novoizabrani crnogorski vrhovni tužilac se odlučio na ovaj čin nakon dva vrlo oštra otvorena pisma koja mu je uputio Šeki Radončić, koji je još 2011. godine protiv Pejovića podnio krivičnu prijavu za učešće u tom ratnom zločinu. Crnogorski tužioci su potom saslušali Pejovićeve žrtve i to u Sarajevu, inače učesnike Radončićevog dokumentarnog filma „Heroj našeg doba“, kao i od samog autora ali, kako se ispostavilo gotovo četiri godine kasnije, Pejovića nisu, iako su na to bili obavezni.
Javnost to i ne bi znala da se Pejović početkom prošle sedmice nije javno pohvalio na TV Vijesti da je protiv njega odbačena Radončićeva prijava, te da čak i nije saslušan po njoj. To je bio povod da Radončić uputi otvorena pisma Stankoviću u kojem je naveo da je Tužilaštvo počinilo grube pravosudne greške kako bi zaštitilo osumnjičenog za učešće u teškom ratnom zločinu.
Radončić je zatražio obnovu postupka kao i pokretanje postupka protiv vlasnika podgoričkog Monitora, Vijesti i TV Vijesti, Miodraga Perovića i Željka Ivanovića, zbog govora mržnje i konstantnog šikaniranja Pejovićevih žrtava u tim medijima, kao i veličanja učesnika ratnih zločina.
Inače, ovo je prvi put da crnogorsko tužilaštvo pokrene obnovu postupka u nekom slučaju nakon nekog otvorenog pisma. Radončić je ovim povodom izjavio da je ovo krunski dokaz da je „lovca na Bošnjake“ kojeg žrtve opisuju kao brutalnog hapsitelja koji je „bošnjačku djecu bacao vazduh pitajući ih gdje im se kriju očevi“, neko debelo štitio u crnogorskom Tužilaštvu.
Podgorička „Pobjeda“ je objavila da je za ovaj slučaj bila zadužena tužiteljica Lidija Vukčević, inače, sestra od strica tužioca za ratne zločine Srbije Vladimira Vukčevića.
Pejović se godinama lažno predstavljao da je tobože tokom ratnog zločina deportacija spasio dvojicu Bosanaca i za to čak dobio nekoliko nagrada za hrabrost.