Izložba prikazuje zločine koji su 1999. godine počinili pripadnici paravojne postrojbe Škorpioni nad članovima porodice Bogujevci čijih je 14 pripadnika strijeljano u martu 1999. godine. Među ubijenima je bilo i dvogodišnje dijete. Petero djece te porodice je ipak preživjelo među kojima i Fatos, Jehona i Saranda Bogujevci koji su u vrijeme ovoga zločina imali 11, 12 i 13 godina.
Njih troje su na ovaj način predstavili svojevrsnu ličnu ispovijest nevinim žrtvama ratova. Izložba predstavlja rekonstrukciju dnevnog boravka u kući porodice Bogujevci, bolničke sobe u kojoj su poslije ranjavanja oni ležali teško ozlijeđeni i sudnice u kojoj su kasnije svjedočili protiv pripadnika Škorpiona.
Već sama najava o organiziranju izložbe u Beogradu je izazvala burne reakcije tako da su najavljeni protesti pa čak i upad desničarskih skupina koji su planirali spriječiti održavanje izložbe. Ipak izostali su veći protesti i problemi s obzirom da je protiv izložbe protestvovalo 20-ak pripadnika raznih srbijanskih desničarskih organizacija.
Policija je udaljila osobe koje su se okupile ispred Kulturnog centra Beograda ali kako mediji prenose niko nije priveden. Protest se sveo na povike Izdaja, izdaja i Kosovo je Srbija. Današnju izložbu posjetio je i premijer Republike Srbije Ivica Dačić koji je rekao kako je tokom organiziranja održavanja izložbe bilo prijetnji ali i da su on i Aleksandar Vučić složili se da se izložba održi jer mora da postoji sloboda da se čuje sudbina svih nestalih.
“Počinitelji zločina u Podujevu su osuđeni i mislim da je od isprike važnije da svi koji su odgovorni za zločine nad civilima u bivšoj Jugoslaviji budu osuđeni. Važno je da se slične izložbe otvaraju u svim dijelovima bivše Jugoslavije, u Kninu, Sarajevu, Zagrebu, Banjaluci i drugim gradovima”, rekao je Dačić.