Barcelona osvojila Kup kralja i sedmu dvostruku krunu

Katalonci su večeras savladali ekipu Seville sa 2:0 nakon produžetaka i tako osvojili dvostruku krunu, jer su ranije odbranili naslov prvaka Španije. To im sedmi “doblete”, čime su apsolutni rekorderi u Španiji.

U 8. je minuti Suarez dobio loptu od Inieste, ali pucao je pored gola. Da bi u 17. minuti Vitolo i Escudero zakuhali veliku opasnost pred Barcinim golom.

U 37. minuti Iborra je dobio zračni duel s Piqueom i gurnuo u for Gameiru, koji je pobjegao i hrvao se s Mascheranom, koji ga je potezao za dres i srušio, a sudac je Argentincu pokazao izravni crveni karton. Iz slobodnog udarca s 20-ak metara Banega je pucao, a Ter Stegen vrlo dobro odbranio.

U poluvremenu je Enrique morao pojačati odbranu, te je uveo Mathieua, a izvadio – Rakitića.

Na startu drugog poluvremena Banega je pogodio stativu.

Veliki udarac za Katalonce desio se u 55. minuti. Luis Suarez istegnuo je mišić, te odšepao van igre.

Sevilla je potom počela stiskati, Krychowiak je u 65. minuti opasno pucao, Barca se panično branila.

Messi je u 76. minuti imao slobodan udarac po sredini s 25 metara, no Rico je to odbranio.

U produžetak su obje ekipe ušle s igračem manje jer u 90. minuti crveni je karton dobio i Banega. Nakon sjajne akcije Inieste i Messija, Neymar je pobjegao, Banega ga srušio s leđa i zaslužio isključenje.

I onda je u 97. minuti Jordi Alba zabio svoj prvi gol sezone za 1:0. Messi mu je dodao, a on iskosa pogodio suprotni ugao.

U 102. minuti Neymar je ubacio, Pique pucao glavom, a Rico sjajno izvadio loptu ispod prečke.

Do kraja je Barca potvrdila trofej preko Neymara u 122. minuti, nakon crvenog kartona za Carrica, pa su Katalonci osvojili 28. Kup kralja u historiji.