Dijamant se obrukao: Pogledajte iz kakve pozicije Džeko nije postigao gol (VIDEO)

U startnoj postavi Vučice mjesto su zauzeli Ervin Zukanović i Edin Džeko, dok je Miralem Pjanić zbog bolova u mišiću ostao na klupi.

Dobro si Rimljani otvorili meč. Digne je u 23. minuti doveo goste u vodstvo, da bi četiri minute kasnije Nainggolan udvostručio prednost Rome. A akciji kod drugog pogotka učestvovao je i bh. napadač.

Igra Rome u odbrani posljednjih nekoliko sezona nije sjajna, a defanzivci ni danas nisu bili na nivou. Atalanta je brzo nadoknadila deficit. Prvo je D’Alessandro u 33. minuti smanjio na 2:1, da bi četiri minute kasnije Boriello pogodio za poravnanje.

Mogla je Roma u 41. minuti ponovo doći do prednosti, ali Edin Džeko nije bio dovoljno skoncentrisan. Dijamant je sve dobro uradio i kada se činilo da će loptu poslati u mrežu, jakim udarcem je prebacio čitav gol.