Barcelona očekivano ostvarila plasman u četvrtfinale Lige prvaka

Niko nije drugačije ni očekivao. Barcelona je na Nou Camp donijela 2-0 sa Emiratesa i sasvim očekivano ovjerila prednost i ostvarila plasman u narednu fazu takmičenja. Arsenal nije imao šanse protiv trenutno najbolje ekipe na svijetu, što se vidjelo još u prvom poluvremenu, kada je Neymar donio prednost Kataloncima.

U drugom poluvremenu, Elneny je na fantastičan način donio poravnanje Arsenalu na samom početku drugog dijela, ali je vrlo brzo Suarez ugasio tračak nade Topnicima magijom u šesnaestercu gostujuće ekipe. Uhvatio je sjajan volej i svojoj ekipi donio novo vodstvo. Konačnih 3-1 postavio je, ko drugi nego, Lionel Messi u samom finišu meča.

Luis Suarez je večerašnjim pogotkom došao na brojku od 43 pogotka ove sezone u svim takmičenjima, što je zaista impresivno kada se u obzir uzme da do kraja sezone Barcelona ima da odigra mnoštvo utakmica u više takmičenja.