Buffona 93 minute dijele od velikog rekorda

Na utakmici protiv Atalante koju ju Juventus dobio rezultatom 0:2, Buffon je stigao do 836 minuta bez primljenog gola. Ovaj sjajni talijanski golman mora još protiv Sassuola sačuvati netakntuom svoju mrežu, a zatim još bar tri minute u derbiju protiv Torina.

Ako to uspije, Buffon bi oborio rekord Sebastiana Rossija, koji je 1993. godine došao do 929 minuta bez primljenog gola. Naravno, računa se samo regularnih 90 minuta, tako da bez obzira koliko sudijske nadoknade će biti u susretu sa Sassuolom, popularni Gigi će morati sačekati gradski derbi s Toridnom da bi potvrdio ovaj rekord.

Buffon je posljednji pogodak primio protiv Sampdorije prije devet kola, a tada ga je u 64. minuti uspio savladati nekadašnji kolega iz reprezentacije Antonio Cassano.