Prema istraživanju koje je sproveo Deloitte “sklonost korištenju društvenih mreža kod mlađih ljudi je pod uticajem stranaca ili komercijalnih organizacija na određenoj stranici”, piše “Independent”.
To je ujedno i razlog zbog kojeg se mlađi sve više okreću zajednicama poput Snapchata na kojima su “snažnije povezani”, umjesto da borave na Facebooku gdje se “ometači” nalaze sa svih strana.
S druge strane, statistika je ovakva, 65 posto onih od 16 do 24 godine izjavilo je da koristi društvene mreže da bi vidjeli što rade njihovi prijatelji. To je najčešći razlog korištenja i u starijoj grupi, od 25 do 34 godine, iako je postotak nešto niži, 52 posto.
Oko 53 posto u mlađoj grupi potom navodi da društvene mreže koriste da bi slali privatne poruke prijateljima, a to radi i 42 posto onih iz starije grupe. Tek 29 posto mlađih tvrdi da koriste društvene mreže da bi stupili u kontakt s rođacima, dok je ta brojka nešto veća za one starije – 39 posto.
Jednaka količina mlađih i starijih, 20 posto, kazalo je da društvene mreže koriste za objavu slika i videa, a 19 posto mlađih zanima koja videa i slike objavljuju njihovi prijatelji. To zanima i 16 posto onih u starijoj dobnoj grupi, prenosi “Inedex black”.