“Ovu informaciju nismo mogli potvrditi od službenih lica, jer ni portparol Carine Kosova, Adriatic Stavileci ni direktor Agencije za ishranu i veterinarstvo, Valdet Gjinovci nisu odgovarali na naše pozive”, piše portal Indeksonline.
Kragujevačke torte sa deponije, koje su umjesto zakopane, završile na trpezama, prodavane su u najgušće naseljenim djelovima grada, za njih su svi znali, a kupci koji su ih pojeli kažu da su nabolje bile one sa malinama!
Te torte su se prodavale i juče, kada je internet zatrpan vijestima da potiču sa deponije. U naselju Aerodrom koštale su 150 i 200 dinara (nešto više od 1,5 eura) , a prodavao ih je čovjek iz pik – apa parkiranog kraj pijace. Još je nudio da će ih isporučiti na kućnu adresu, davao svoj broj mobilnog telefona. Cijene za dva kilograma torte na kućnu adresu iznosile su 800 dinara, ali bilo je pogađanja. One male torte planule su po cijeni 150 dinara, a narod je pred doček kupovao kao pred kraj sveta, kaže stanovnik naselja Aerodrom, koji živi u zgradi preko puta tamošnje pijace.
Torte su prodavane u originalnim pakovanjima, a na snimku krađe torti iz hladnjače na deponiji vidi se da su otpremane i kamionima JKP “Gradska čistoća” koja gazduje deponijom. Na kutijama sa tortama stoji da im je rok trajanja oktobar 2015. godine, što je vjerovatno kupce i zbunilo. Oni nisu znali da su torte poslate na uništenje zbog plesni koja se pojavila nakon što su se zamrzivači proizvođača torti pokvarili.
Kragujevačka gradska vlada zasjedala je i jutros, a pitanje broj jedan bilo je- zašto su za krađu torti od 24. decembra nadležni iz JKP “Čistoća” prijavili tek drugog januara. Radomir Nikolić, gradonačelnik Kragujevca sumnja da se radi o organizovanoj grupi.
Torte privatne fabrike iz Kragujevca koje su zbog neispravnosti po HAACAP standardima po nalogu inspekcije trebalo da budu uništene, završile su na crnom tržištu, jer su radnici otvorili rampu na deponiji i kako se sumnja, dojavili preprodavcima da stiže hladnjača sa spornim poslasticama.