Sedam namirnica koje vas spašavaju od mučnine i želučanih tegoba

1. Menta

Čaj od mente će smanjiti grčenje želuca i nadutost. Istovremeno će opustiti područje između jednjaka i želuca, ali vas i dosvesti u opasnost od dobivanja žgaravice (ako ste skloni žgaravici, želudac radije umirite nježnim čajem od kamilice). Izbjegavajte žvakaće gume od mentola bez šećera jer umjetna sladila mogu izazvati nadutost, vjetrove i podrigivanje.

2. Jabučni ocat

Jabučni ocat umirit će vaš želudac kad se izvor grčenja nalazi u manjku želučane kiseline. Jabučni ocat uz to sadrži i dosta hranjivih tvari poput vitamina B i C koje će dodatno unaprijediti stanje vašeg organizma. Ako vam je prejak okus octa, pomiješajte ga s malo vode i meda.

3. Riža

Bijela riža je lako probavljiva namirnica koja sadrži dosta škroba, i ojačava želučanu ovojnicu. Rižu je dobro uvijek jesti, a posebno u trenucima kada patite od diareja uzrokovanih nekim tipom trbušnog virusa, piše “Dnevnik.hr“.

4. Đumbir

Želite li smanjiti osjećaj mučnine ili nagon za povraćanjem – posegnite za đumbirom. Ova korjenasta biljka ima karakteristike koje umanjuju te neugodne posljedice. Sve što morate napraviti jest preliti vruću vodu preko kriški svježeg đumbira, pustiti da odstoji nekoliko minuta, a potom polako ispiti tekućinu.

5. Banane

Banane su odličan izbor za osobe koje često pate od proljeva jer ovo tropsko voće sadrži elemente koji će očvrsnuti vašu stolicu. Uz to se lagano guli i jede, te predstavlja bogat izvor kalija koji jača imunitet nakon dugotrajne bolesti.

6. Tost

Morate jesti čak i kada imate želučanih tegoba. Osjetljivom organu tada će najbolje prijati dobro tostirana kriška kruha, koja će spriječiti daljnje grčenje i bolove.

7. Koromač

Koromač je povrće bogato antioksidantima koji blagonaklono djeluju na zdravlje cijelog tijela. Poznat je i po svojim karakteristikama koje sprečavaju nadutost i vjetrove, kao i unapređivač izbacivanja toksina iz tijela. Svakog dana pojedite pola čajne žličice njegovih koštica, ili nešto nasjeckanog svježeg korijena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.