Prilikom ove akvizicije Mark Zuckerberg rekao je kako su Oculus kupili prvenstveno zbog ‘nove komunikacijske platforme’, a na jučerašnjem Paley International Council Summitu Dan Rose iz Facebooka i Jason Rubin iz Oculusa napokon su objasnili razloge ove akvizicije.
Rose je tako rekao da su kupili Oculus jer vjeruju da njihova platforma predstavlja budućnost računara i zabave te podsjeća na trendove u računalnoj tehnologiji u posljednjih pedeset godina u kojima je postignut napredak od velikih mainframe računar koja su bila ‘udaljena i impersonalna’ preko stolnih računara do laptopa koje smo mogli nositi svuda sa sobom, a zahvaljujući mobilnim uređajima, danas svi nosimo snažne računare u džepovima.
Prirodni napredak ukazuje na to da će buduća računarska platforma biti još bliža našim tijelima, odnosno tu ćemo platformu nositi kao naočale i s njom ćemo upravljati putem očiju. ‘Postoje brojni različiti pristupi oko načina razvoja ovakve platforme, a mi vjerujemo da će upravo virtualna stvarnost dovesti do optičkog računarstva’.
Dakle, u Facebooku vjeruju kako će upravo tehnologija koju razvija Oculus omogućiti razvoj računara kojima ćemo upravljati očima, prenijeli su na Business Insideru i dodali da će ova tehnologija biti slična, ali puno naprednija u odnosu na Googleove naočale. Izvršni direktor Oculusa Brendan Iribe nedavno je rekao kako je njihov konačni cilj smanjenje veličine trenutnih naočala za virtualnu stvarnost te bi se one u budućnosti trebale smanjiti na veličinu klasičnih naočala, a ako s njima budemo mogli upravljati očima, ovo će biti računalno sučelje kakvo još ‘nikada nismo vidjeli niti doživjeli’.