Sastanak je u startu odbio lider Samoopredjelenja Albin Kurti, dok je lider LDK Isa Mustafa rekao da je mjesto gdje treba da se razgovara i da se političari i poslanici sastaju – skupština, a ne kancelarija predsjednice.
U krugovima analitičara može se ovih dana čuti i čitati da ne preostaje ništa drugo nego da predsjednica Kosova raspiše vanredne izbore.
Međutim poznavaoci ustavnih i izbornih pravila kažu da predsjednica ne može jednostrano da raspiše izbore bez odobrenja političkih partija. Politički lideri Albanaca iako se izjašnjavaju da nemaju problem da idu na izbore ipak nisu za izbore.
Pitanje je i šta bi dali novi izbori?
Kosovo ne može baš da se podiči dobrom organizacijom izbora u vreme zime, a i izlazak građana bi (kako se procjenjuje) bio mali.
Takođe niko ne vjeruje da bi i nakon održanih vanrednih izbora bilo neke drastične promjene u odnosu snaga i to bi značilo gubljenje vremena, jer vlada Kosova ne bi mogla da se formira do marta 2015. godine.
Ima i onih koji priželjkuju tehničku vladu, ali su uglavnom u manjini. Tehnička vlada ne bi imala kredibilnost da nosi teret teških situacija s kojima se suocava Kosovo.
Bilo kako bilo, trenutno i dalje vlada upravlja budžetom Kosova.