Kako izgleda raj na zemlji znaju samo oni koji su kročili na ovaj magični otok

Kako izgleda raj na zemlji znaju samo oni koji su kročili na Dugi otok! Bistro plavo more mami vas ljepotom na svakom koraku, no jedna je ljepotica posebna. Njezino ime je – Sakarun.

Tirkizno more i bijeli pijesak

Hrvatski Havaji za razliku od ostatka naše obale ne nude raskalašeni provod i hektolitre pića već nadrealno tirkizno more isprepleteno bijelim pijeskom!

”Odlično je! Bili smo i prošle godine i odlučili smo se vratiti jer uistinu je lijepo, najljepša plaža ovdje, isplati se doći. Pogotovo na cijeli dan! stvarno se isplati doći i uživati u ovako nečem”, rekla je za RTL jedna Zagrepčanka.

Obavijena raskošnom borovom šumom, dugootočka plaža broj jedan – iako se nalazi svega sat i pol vožnje trajektom od Zadra, djeluje posve netaknuto i neotkriveno! I dok ju s jedne strane otoka nazivaju Saharun – starosjedioci tvrde drukčije.

”Za nas domaće – Sakarun! Zato što su nekada naši stari povlačili mrežu, ajmo reć da ima saku, riba se lovi u saku i normalno da se zove Sakarun! A Saharun je valjda zovu jer je ovdje vruće i podsjeća na Saharu”, kaže Ivan Crljenko.

Hvaljen i od stranih medija

Čak je i britanski Telegraph objavio odu o Sakarunu nazivajući ga savršenim mjestom za obiteljski odmor.

Ovaj jadranski biser često je utočište i brojnih jahtaša! U izložbi najskupljih i najljepših brodova na ovom mjestu uživate posve besplatno jer tirkiznim morem Sakaruna svakodnevno plove milijuni eura, da budemo precizniji – oni Romana Abramoviča ili pak Caroline od Monaca.

Sakarun je nedavno dobila i službeno priznanje uvrštavanjem u elitno društvo najljepših uvala svijeta – rame uz rame s razvikanim turskim Bodrumom!

”Sakarun je poznata baš zbog tih svojih intenzivnih boja, tirkizne boje mora, šuma i pijeska – kad se spoji, ispadne zbilja lijepa slika”, komentira Jelena Antišin iz Turističke zajednice Dugog otoka.

Srećom, nije Sakarun jedino što Dugi otok nudi. Ako potražite smještaj u blizini – očekujte neočekivano! Spavanje u najvišem svjetioniku na Jadranu – zvuči kao prava otočkaavantura. Legenda kaže – da isti svjetionik svoju specifičnu žutu fasadu duguje čak 100.000 žutanjaka koji su korišteni prilikom izgradnje ove lanterne!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.