Koji su to novi detalji?
– Jedna od stvari jeste odgovor na pitanje zašto je pjevačica Svetlana Ceca Ražnatović uhapšena nakon atentata u policijskoj akciji Sablja. Ona je, naime, kao što piše u mojoj knjizi, trebalo da pruži alibi Dušanu Spasojeviću Šiptaru, vođi zemunskog klana, koji je sa Miloradom Ulemekom Legijom isplanirao ubistvo Zorana Đinđića.
Kako ste došli do tih informacija?
– Na saslušanju Zorana Vukojevića Vuka, policajca i šefa Spasojevićevog obezbjeđenja, saznali smo da je Ražnatovićeva trebalo da pruži alibi. Ona i njena sestra su to prihvatile. Dan pred pokušaj atentata kod hale Limes Spasojević se našao sa Cecom na stadionu Obilića i rekao joj: “Ovaj nas mnogo pritiska, mi moramo ovo da riješimo, desiće se nešto mnogo krupno.“ Tada je i zatražio od nje da mu, kada se to desi, da alibi. Zato je bila uhapšena u akciji Sablja.
O dešavanjima na kriminalno-političkom planu tih godina je mnogo govorio i Vojislav Šešelj. Ko je bio čuveni Laufer koji ga je o svemu obavještavao?
– Laufer su bili Spasojević i ekipa oko njega. Oni su preko novinara Gradiše Katića obavještavali Šešelja ko je koga ubio i oni su bili njegov insajder iz svijeta kriminala i politike. Istragom je to utvrđeno. Katić je gotovo svakodnevno bio kod Šešelja i obavještavao ga o svemu šta se dešava. Na osnovu tih informacija, Šešelj je kasnije i objavio dvije-tri knjige.
U knjizi pominjete i da je Vladimiru – Bebi Popoviću, bivšem šefu Biroa za komunikacije Vlade Srbije prijetilo hapšenje zbog ometanja istrage?
– Kada smo dobili priznanje od Zvezdana Jovanovića Zvekija da je ubio premijera Đinđića, trebalo je da sačekamo sljedeći dan da dođe tužilac i potvrdi zapisnik sa saslušanja. Međutim, Popović je ta naša saznanja i izjavu Jovanovića pustio u medije. Kada je tadašnji Republički javni tužilac Đorđe Ostojić to vidio, našao je Popovića i, kako sam čuo, a to piše u knjizi, zaprijetio mu praktično hapšenjem ako ne prestane s otkrivanjem informacija, pošto je mogao time da upropasti istragu.