Naša današnja priča vraća nas u Južnu Ameriku, u vrijeme prvog stoljeća nove ere.
Naime, u to su doba, pa sve do 8. stoljeća na tim je prostorima vladala moćna civilizacija Moche, koja je na sjevernoj obali današnjeg Perua, iza sebe ostavila dokaze o jezivim religijskim ritualima, poput masovnih prinošenja ljudski žrtava okrutnim božanstvima, ali i prekrasne šarene freske lascivnog karaktera, rukotvorine od zlata, figure životinja, ljudi i božanstava te ornamentalno izrezbarene ćupove.
Potomci triju mnogo starijih, iščezlih civilizacija – kultura Chavin, Salinar i Gallinazo – podizali su monumentalne građevine koje i danas oduzimaju dah, a dvije najpoznatije i najistraženije bile su posvećene nebeskim tijelima. Hram Mjeseca (Huaca de la Luna) i Hram Sunca (Huaca del Sol) oblika stepeničastih piramida, bili su sazdani od čerpića, ali toliko čvrsti da su se održali stoljećima.
Tehnička znanja i inventivnost koju su Moche imali stvarajući arhitekturu, nikad ranije nisu viđena na američkom kontinentu, a njihova se civilizacija danas poredi sa onom antičkih Grka.
Na vrhuncu su bili između 300. i 600. godine, da bi stoljeće kasnije doživjeli iznenadni kraj. Što je bilo kobno za tu drevnu civilizaciju, do danas nije otkriveno.
Uspomene na tu civilizaciju sačuvana su u usmenoj predaji, u pričama koje su, uz vatru, prepričavali pripadnici naroda Chimu.