Novi skandal u Engleskoj: Šta se dešava sa sudijama?

Barnsley i Wolverhampton odigrali su jučer susret 29. kola engleskog Championshipa i gosti su na kraju trijumfovali rezultatom 3:1.

Hause je u petoj minuti pogodio za slavlje gostiju, a Edwards je u 36. minuti povisio na 2:0. U 42. minuti dosuđen je penal za goste, Mowatt je isključen u redovima Barnsleyja, no onda se dogodila neočekivana stvar.

Igrači Barnsleyja okružili su sudiju Kavanagha, a on je pod pritiskom odlučio da promijeni odluku. Ni to nije pomoglo Barnsleyju, Wolvesi su slavili s 3:1, a Kavangh će se najvjerovatnije suočiti s kaznom jer je, valjda preplašen, donio odluku da poništi penal kojeg je dosudio i koji je, navodno, zaista postojao.

Obično sudije promijene odluku na sugestiju pomoćnika, ali ovaj put nije bilo tako i to je razlog zbog čega bi se ovo moglo nazvati jednom od najvjerovatnijih odluka u sezoni.